ארכיון הקטגוריה: פרופיל רוכבים

פרופיל – תום "טריאל" בר

תום "טריאל" בר חי ונושם אופניים בכל רמח אבריו, ממכונופן ועד מדריך רכיבה מוסמך, לתום בסיס רחב ואיתן בתחום האופניים בכלל והטריאל בפרט, אוהב לדבר על זה, לעשות את זה, לראות את זה ולהריח את זה : א-ו-פ-נ-י-י-ם הם בהחלט התשוקה שלו בחיים.

עבור תום הרכיבה היא הכל – כשהוא על האופניים אפשר לראות איזה חיבור מדהים יש לאדם ולמכונה, כל קפיצה וזינוק שלו נראים קלילים וכמו ריקוד, כמובן שהדבר דורש אימונים מעבר לאופניים – יוגה, תרגילי פיטנס ותזונה נכונה היא רק רשימה חלקית…

מתמיד באימוניי הטריאל מעל 10 שנים, תמיד שואף לשלמות ולא מסתפק ב"כמעט".

כשתום מופיע רואים בעיניו כמה הוא נהנה וכמה אוהב את רכיבת הטריאל – וזה בדיוק מה שהוא מנסה להעביר לקהל! את החוויה המדהימה הזאת של שיווי המשקל, הריכוז, האתגר הכה גדול לעבור מכשולים ולעשות פעלולים בסגנון "טריאל" על מנת לבדר ולמתוח את קהל הצופים.

טיפ קטן – תמחאו לו כפיים, תמריצו ותעודדו אותו – הוא ימריא sky high .

מעבר לרכיבת הטריאל תום גם מדריך רכיבה טכנית בשטח (עם דגש רב ע"ב הטריאל) ומאמן קבוצות ויחידים.

(galleries are shown on full posts only)

שרון תרשיש – פרופיל

שרון תרשיש "העכביש" – רוכב הטריאל הוותיק והמנוסה שבחבורה, סמל ואבן-דרך לענף רכיבת הטריאל בישראל.

רוכב מעל ל- 18 שנים בשלל סוגי ענפי רכיבת אקסטרים, החל ב- B.M.X וכלה בדאונהיל -האיש שהתחיל הכל.

כבר בצעירותו, כשנחשף לתחום רכיבת אופני ההרים, נמשך לסגנון רכיבה ייחודי שבו למד כיצד לשלוט באופניו ולרכוב במסלולים קשים ומאתגרים תוך כדי שיווי משקל רב ויכולת להישאר על האופניים ללא הורדת רגל אל הקרקע.

עקשנותו ודבקותו באימוני הטריאל משכו אותו להתמסר לחלוטין לעולם האופניים ואף להפוך לאחד מבכירי מכונאי האופניים בארץ.

במשך הזמן שרון דחף את ענף הטריאל בארץ – מגיבוש קבוצת רכיבת טריאל, כתבות וסרטונים, שיתוף הידע לרוכב טריאל מתחילים ועד ייבוא אופני טריאל דרך רשת חנויות אופניים.

עם ותק של שנים בתחום האופניים, שרון הקים את חברת  BikeShow למופעי טריאל ובניית גלגלים מקצועית.

כיום, בעזרת ניסיון רב וסגנון מיוחד במופעי ראווה שרון מהווה חלק מצוות BikeControl – שלוט באופניים שלך.

כחלק מיכולותיו הטכניות שרון יודע לתקן ולבנות הכל ומתפקד גם כמכונאי ראשי בחברתBikeControl  או כפי שאנו קוראים לו "האולר השוויצרי"!

בין היתר "העכביש" הינו מכונאי רכב חובב בשעות הפנאי, בעל רכב אספנות שאותו הוא משפץ, אוהב לנגן ולצייר.

כמו כן לשרון סדנא פרטית לתיקון ובניית גלגלי אופניים מקצועיים –  http://www.bikeshow.co.il/wheel-building

(galleries are shown on full posts only)

גיא מלחי – פרופיל

גיא "סקיני" מלחי, החל את דרכו ברכיבה אורבנית על אופניים פשוטים יחסית. הוא סיים כל רכיבה כשהרעב לשליטה באופניים עדיין מכרסם בו, ופיתח נחישות להגיע לרמות גבוהות של שליטה ודיוק באופניים. בהמשך נחשף גיא אל תחום הטריאל בזכות תום "טריאל" בר והתאהב בשליטה, בדיוק, בריכוז ובחופש של רכיבת הטריאל.

"אני אוהב את החופש שברכיבת הטריאל" אומר גיא ומסביר "יש אין ספור דרכים לעלות על אותה המדרכה, לעבור את אותו המכשול, והחידוש מאתגר". גם הירידה מאותו המכשול בדרכים שונות מהווה אתגר.

"אפילו מתוך שינה, אני חולם לפעמים על דרכים לביצוע תרגילים חדשים", מספר גיא, "אני לא יכול להפסיק לחשוב על תרגילים חדשים וקפיצות חדשות שעוד לא למדתי". המחשבה על התרגילים לפני שלב הביצוע, מורידה משמעותית את כמות הפציעות בתחום לדעתו.

פעם בשבוע, גיא ותום מזמינים את כלל רוכבי האופניים להיפגש ולהכיר מקרוב את התחום המהפנט והמשתתפים בו. מעבר לכך, גיא מתאמן לפחות 4 פעמים בשבוע שיפור הסיבולת והכושר וייעול הטכניקה.

את רוב האימונים גיא ותום מבצעים ביחד, לחזק אחד את השני מנטאלית. ולנתח את הטכניקה אחד של השני על מנת להגיע לביצועים הגבוהים ביותר.

המופע הראשון של גיא היה בתערוכת האופניים 2010 לצד הרוכב האגדי ריאן ליצ' ryan leech.'   הפידבק החיובי שקיבל על השואו לא הספיק לו ומאז גיא לא מפסיק לשעוט קדימה ולהשתפר. גיא לומד מכל הטיפים שמגיעים אליו מכלל הרוכבים לגבי תרגילים מיוחדים. בסגנון הטריאל שלו גיא נצמד אל הרוכב המתקדם ביותר בארץ בתחום, הלא הוא תום בר ויחד הם הרכיבו כמה תרגילים משותפים מסובכים וייחודיים. את הכינוי "סקיני" קיבל גיא משום אהבתו וכישרונו לרכיבה על מסלולים דקים מאוד.

הוא התקדם ועלה ברמות, כל רכיבת אימון הפכה למופע רחוב מרשים ועוצר נשימה. בשלב זה הקימו  גיא ותום את חברת בייקונטרול במטרה להרחיב את התודעה לענף הטריאל, ולהעביר לקהל את התחושה שלהם על האופניים – הריגוש והאהבה לספורט.

בעיני גיא "סקיני" מלחי, בייקונטרול – BikeControl – שלוט באופניים שלך, היכולת לשלוט באופניים במצבים שונים, למול מכשולים מגוונים, עם הלחץ והאדרנלין שמוקרנים מן הקהל, מהווים אתגר חוויתי שאסור לפספס, ואת ההנאה של הרוכב – מרגיש כל אחד מהצופים בו.

(galleries are shown on full posts only)