גיא מלחי – פרופיל

גיא "סקיני" מלחי, החל את דרכו ברכיבה אורבנית על אופניים פשוטים יחסית. הוא סיים כל רכיבה כשהרעב לשליטה באופניים עדיין מכרסם בו, ופיתח נחישות להגיע לרמות גבוהות של שליטה ודיוק באופניים. בהמשך נחשף גיא אל תחום הטריאל בזכות תום "טריאל" בר והתאהב בשליטה, בדיוק, בריכוז ובחופש של רכיבת הטריאל.

"אני אוהב את החופש שברכיבת הטריאל" אומר גיא ומסביר "יש אין ספור דרכים לעלות על אותה המדרכה, לעבור את אותו המכשול, והחידוש מאתגר". גם הירידה מאותו המכשול בדרכים שונות מהווה אתגר.

"אפילו מתוך שינה, אני חולם לפעמים על דרכים לביצוע תרגילים חדשים", מספר גיא, "אני לא יכול להפסיק לחשוב על תרגילים חדשים וקפיצות חדשות שעוד לא למדתי". המחשבה על התרגילים לפני שלב הביצוע, מורידה משמעותית את כמות הפציעות בתחום לדעתו.

פעם בשבוע, גיא ותום מזמינים את כלל רוכבי האופניים להיפגש ולהכיר מקרוב את התחום המהפנט והמשתתפים בו. מעבר לכך, גיא מתאמן לפחות 4 פעמים בשבוע שיפור הסיבולת והכושר וייעול הטכניקה.

את רוב האימונים גיא ותום מבצעים ביחד, לחזק אחד את השני מנטאלית. ולנתח את הטכניקה אחד של השני על מנת להגיע לביצועים הגבוהים ביותר.

המופע הראשון של גיא היה בתערוכת האופניים 2010 לצד הרוכב האגדי ריאן ליצ' ryan leech.'   הפידבק החיובי שקיבל על השואו לא הספיק לו ומאז גיא לא מפסיק לשעוט קדימה ולהשתפר. גיא לומד מכל הטיפים שמגיעים אליו מכלל הרוכבים לגבי תרגילים מיוחדים. בסגנון הטריאל שלו גיא נצמד אל הרוכב המתקדם ביותר בארץ בתחום, הלא הוא תום בר ויחד הם הרכיבו כמה תרגילים משותפים מסובכים וייחודיים. את הכינוי "סקיני" קיבל גיא משום אהבתו וכישרונו לרכיבה על מסלולים דקים מאוד.

הוא התקדם ועלה ברמות, כל רכיבת אימון הפכה למופע רחוב מרשים ועוצר נשימה. בשלב זה הקימו  גיא ותום את חברת בייקונטרול במטרה להרחיב את התודעה לענף הטריאל, ולהעביר לקהל את התחושה שלהם על האופניים – הריגוש והאהבה לספורט.

בעיני גיא "סקיני" מלחי, בייקונטרול – BikeControl – שלוט באופניים שלך, היכולת לשלוט באופניים במצבים שונים, למול מכשולים מגוונים, עם הלחץ והאדרנלין שמוקרנים מן הקהל, מהווים אתגר חוויתי שאסור לפספס, ואת ההנאה של הרוכב – מרגיש כל אחד מהצופים בו.